Zahradní produkty

Mulčovací kůra

Pro zahradní projekty nabízíme prodej smrkové drcené kůry. Tato kůra je vhodná na mulčování ploch záhonů, kdy umožňuje minimalizovat (zejména chemickou) ochranu proti plevelům a snižuje nároky na obdělávání půdy. Udržuje v půdě vlhkost a také zabraňuje erozi půdy. Mulčování chrání kořeny před mrazy v zimě a před horkem zjara čímž brání předčasnému rašení. Při rozkladu mulče se zvyšuje obsah organického humusu v půdě a neunikají živiny v podobě plynů. A v neposlední řadě zahrada, sad, park, vypadá s použitím kůry lépe. Jde o ekologickou metodu, která nepoškozuje životní prostředí.

Mulčovací kůru prodáváme pouze volně sypanou na prostorový metr.

Ornice

Pro zahradní účely můžeme také nabídnout ornici, nebo katrovanou ornici (zbavenou hrud, kamenů, kořenů apod.), která slouží jako finální - sadební vrstva zahradních projektů, záhonů a trávníků. Z takto upravené ornice můžeme vyrobit smícháním s pískem zahradní substrát.

Zemina

V našem středisku také přijímáme i výkopovou zeminu. Tento materiál třídíme – katrujeme, abychom odstranili kameny a podobné příměsy a tím získáváme velmi dostupný a dobře hutnitelný materiál vhodný pro zahradní projekty na vyrovnání terénních nerovností a podobně. Rovněž lze tuto zeminu použít na založení záhonů a zahrad, travnatých ploch, pro stavební firmy, pěstební účely, sadové úpravy, rekultivace a terénní úpravy u rodinných domů. Doporučená vrstva zeminy je 10 - 12 cm, protože 20 až 30 % vrstvy nově navežené zeminy slehne po prvním dešti.

Pondělí až pátek
6:30 - 17:00
letní provoz
Modřice, Brno-jih
Tyršova 310
Zobrazit mapu

Ceník recyklačního střediska Brno

Pro zahradní projekty

Štěrky

Recykláty

Kontaktujte nás

Pondělí až pátek
6:30 - 17:00
Kontakty